Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

domy z Kontenerów Łask

Prasóweczki

Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego – Budownictwo modułowe to jeszcze niezwykle popularna gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, będące samotnym z sposobów budownictwa modułowego wykorzystywane jest teraz do dużego i możliwie taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, a nawet mieszkalnych. Co bardzo, z kontenerów coraz częściej kładzie się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe bądź też domki letniskowe. Dzieje się właśnie więc, że domy z kontenerów znajdują zastosowanie niemal w dowolnej dziedziny, a biura z kontenerów czerpią z jeszcze popularniejszego popytu. Jeszcze jedną prostą formą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe i budynki socjalne.

domy z Kontenerów Pajęczno

Domy z kontenerów – hit czy kit?

Zobacz również Wypalarnia kawy opinie

Czy to możliwe, aby wykonać komfortowy, funkcjonalny również do ostatniego estetyczny budynek mieszkalny ze „naturalnego” kontenera? Oczywiście, że właśnie, zwłaszcza że nowe budownictwo, charakteryzuje się surowym, zimnym systemem oraz swymi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego rodu z kontenerów jest nie tylko możliwe, ale też coraz popularniejsze. Taki zakład jest nie tylko dużo tańszy w wykonaniu, w zestawieniu do tradycyjnego budownictwa, lecz i określa go duża energooszczędność. Wygląda więc na ostatnie, że domy z kontenerów są hitem idealnie zapisującym się w panujące trendy.

domy z Kontenerów Pajęczno

Budownictwo modułowe – na czym polega budowa rodzie z kontenera?

Do budowy rodów z kontenerów najczęściej brane są kontenery morskie. Są one wykonane z samonośnej stalowej ramy, zrobionej z osobnych, walcowanych profili. Profile te są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie powłoką lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit i podłoga wykonane są z zmiany z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wypełnione są one materiałem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR.
domy z Kontenerów Pajęczno

We wyposażeniach domów z kontenerów montowane są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z zmianie daje się na ostatniej samej myśli jak w sukcesu tradycyjnego budownictwa.

domy z Kontenerów Pajęczno

zobacz również Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments